Usuwanie cieni pod oczami

Cienie pod oczami to defekt estetyczny, na który skarżą się osoby niezależnie od wieku czy płci. Mogą występować różne przyczyny pojawiania się ich. Pacjenci narzekają, że twarz z cieniami pod oczami wydaje się bardziej zmęczona, starsza, smutniejsza, a także mniej atrakcyjna. Dowiedzmy się, jakie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu mogą pomóc zredukować ten defekt.

Cienie pod oczami – zdrowa dieta i sen nie zawsze na nie pomogą

Często można usłyszeć stwierdzenie, że na cienie pod oczami wystarczy odpowiednia ilość snu, wypoczynku na świeżym powietrzu oraz dobrze zbilansowana dieta. To prawda – ale tylko częściowo. Choć prowadzenie zdrowego trybu życia jest niezbędne, aby atrakcyjnie się prezentować oraz opóźnić procesy starzenia, to występowanie cieni pod oczami może być uwarunkowane także innymi czynnikami, takimi jak: genetyka, alergia, choroba czy warunki domowe. Należy pamiętać, że osoby palące wyroby nikotynowe oraz spożywające alkohol także są bardziej narażone na pojawienie się tego defektu kosmetycznego. Cienie pod oczami mogą być także objawem choroby nerek, wątroby, tarczycy czy anemii. Zatem przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu należy zadbać o odpowiednią diagnostykę i wykluczyć ewentualne schorzenia.

Usuwanie cieni pod oczami — Poznań

Wiele osób borykających się z defektem cieni pod oczami, zastanawia się, w jaki sposób można je usunąć. Wśród popularnych zabiegów na ten defekt kosmetyczny można wymienić:

  • usuwanie cieni pod oczami kwasem hialuronowym 

Kwas hialuronowy ma zastosowanie w usuwaniu cieni pod oczami. Zabieg polega na wykonaniu mikronakłuwania oraz wstrzyknięcia niewielkiej ilości preparatu. Kwas hialuronowy nieusieciowany ma silne właściwości nawilżające, co przekłada się na bardziej promienny i jaśniejszy wygląd tkanki. Proces nie powoduje dużego dyskomfortu u pacjenta i jest przeprowadzany z wykorzystaniem kremu znieczulającego. Przed usuwaniem cieni pod oczami kwasem hialuronowym należy wykluczyć przeciwwskazania w postaci: ciąży, laktacji, chorób autoimmunologicznych, przyjmowania leków immunosupresyjnych, nowotworów, a także przy aktywnych infekcjach wirusowych oraz bakteryjnych. 

  • zabieg pod oczy laserem frakcyjnym

Laseroterapia ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystanie lasera frakcyjnego pozwala także na redukcję widoczności cieni pod oczami. Podczas zabiegu tkanka ulega podgrzaniu oraz powstaje kontrolowane uszkodzenie. Wraz z przebiegającą rekonwalescencją, skóra jest pobudzona do naturalnej regeneracji, staje się bardziej elastyczna oraz grubsza. W efekcie naczynia krwionośne są mniej widoczne, a problem cieni pod oczami ulega zmniejszeniu. Przed zabiegiem należy wykluczyć przeciwwskazania, takie jak: karmienie piersią i laktacja, epilepsja, przyjmowanie leków światłouczulnych, poważne schorzenia czy zaburzenia krzepnięcia.

  • mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa Poznań to jeden z popularnych sposobów na usunięcie cieni pod oczami.  W zależności od indywidualnych uwarunkowań lekarz medycyny estetycznej może zalecić wykorzystanie do tego zabiegu kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego lub stymulatora tkankowego. Mezoterapia igłowa to iniekcje wykonywane ręcznie lub za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice do mikronakłuwania. Tkanka jest pobudzona do regeneracji zarówno poprzez niewielkie uszkodzenia, jak i wpływ wstrzykiwanych preparatów. Zabiegu nie można wykonać u kobiet w cięży, karmiących, cierpiących na poważne schorzenia lub wrażliwych na składniki podawanych substancji. 

To tylko przykłady kilku zabiegów na usuwanie cieni pod oczami, jakie można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Wśród metod redukcji tego defektu kosmetycznego wymienia się także karboksyterapię pozytywnie wpływającą na ukrwienie. Rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie do uwarunkowań pacjenta. 

Piśmiennictwo:

Podstawy medycyny estetycznej, Przylipiak A., Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2014 dostępne na https://www.umb.edu.pl/photo/pliki/WF_jednostki/samodzielna-pracownia-medycyny-estetycznej/podrecznik-podstawy_medycyny_estetycznej_ap_ver3.pdf