Usuwanie worków pod oczami
Wraz z wiekiem skóra traci na elastyczności oraz staje się wiotka i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Stąd wiele osób narzeka na pojawienie się cieni lub worków pod oczami. Ten defekt kosmetyczny sprawia, że twarz optycznie wygląda na starszą, zmęczoną i smutniejszą. Warto dowiedzieć się, jakie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu mogą wspomóc usuwanie worków pod oczami.
Worki pod oczami – dlaczego powstają?
Warto wiedzieć, że procesy starzeniowe wpływają na obniżenie się aktywności fibroblastów, a co za tym idzie mniejszą ilość wiązań kolagenowych oraz elastyny. Dlatego u niektórych osób pojawia się wiotkość dolnych powiek, czyli tzw. worków pod oczami. Jednak to nie jedyne przyczyny pojawiania się tego defektu. Wśród powodów predysponujących do powstawania worków pod oczami można wymienić:
- uwarunkowania genetyczne,
- niewystarczającą ilość snu,
- źle zbilansowaną dietę,
- nieodpowiednią pielęgnację,
- nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne.
Należy nadmienić, że defekt ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Istnieją jednak metody na usunięcie worków i cieni pod oczami w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Plastyka powiek – Poznań
Chirurgiczne usunięcie worków pod oczami, czyli blefaroplastyka pozwala na uzyskanie widocznych oraz długotrwałych rezultatów. Zabieg trwa około 60 minut i polega na wycięciu fragmentu luźnej tkanki, a następnie zszyciu rany. Rekonwalescencja pacjenta trwa około 14 dni. Zanim dojdzie do plastyki powiek, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna, podczas której można wykluczyć przeciwwskazania: ciąża, laktacja, ciężkie schorzenia, nowotwory czy choroby autoimmunologiczne.
Usuwanie worków pod oczami kwasem hialuronowym – Poznań
Kwas hialuronowy to substancja o szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. Jest również wykorzystywana w zabiegach na usunięcie worków pod oczami. Podczas procedury wykonywana jest iniekcja niewielkiej ilości preparatu. W ten sposób dochodzi nie tylko do wypełnienia niewielkich zmarszczek, ale także do pobudzenia tkanki do produkcji wiązań kolagenowych i elastyny. Zanim dojdzie do zabiegu niezbędne jest wykluczenie przeciwwskazań, takich jak ciąża, laktacja, ciężkie choroby, tendencja do bliznowców czy nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Wykorzystanie tej substancji w zakresie redukcji worków pod oczami jest także popularne podczas mezoterapii igłowej lub mikronakłuwania. W zależności od doboru zabieg ten może polegać na ręcznie wykonywanych iniekcjach lub za zastosowaniem urządzenia ze specjalną głowicą. Mikronakłuwanie w Poznaniu jest wykorzystywane także w profilaktyce anti aging.
Usuwanie worków pod oczami przeszczepem tłuszczu — Poznań
Kolejną metodą, którą pacjenci chwalą za efekty, to przeszczep tłuszczu. Zabieg wymaga wykorzystania tkanki pacjenta pobranej np. z bioder czy ramion, zazwyczaj wybiera się taki obszar, w którym jest jego nadmiar. Następnie dochodzi do przygotowania tkanki tłuszczowej do przeszczepu i iniekcji go w obszarze powiek. Należy mieć na uwadze, że z początku na obszarze zabiegowym występuje opuchlizna, natomiast z czasem część przeszczepionej tkanki ulega wchłonięciu. Przeszczep tłuszczu własnego pozwala na obniżenie wystąpienia reakcji alergicznych u pacjenta. Przed zabiegiem lipofillingu w Poznaniu należy wykluczyć przeciwwskazania, takie jak: aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne, zaburzenia krzepliwości krwi, aktywna cukrzyca, laktacja i ciąża, nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne.
Mezoterapia igłowa i karboksyterapia – usuwanie worków pod oczami Poznań
W karboksyterapii wykorzystywany jest dwutlenek węgla wprowadzany podskórnie przez metodę mezoterapii igłowej. W rezultacie powstaje kontrolowany stan zapalny, a także dochodzi do zwiększenia ukrwienia tkanek oraz dotlenienia ich. To przekłada się na lepszą aktywność fibroblastów. W ten sposób tkanka jest stymulowana do naturalnej regeneracji, a problem worków pod oczami ulega redukcji. Przed karboksyterapią należy wykluczyć przeciwwskazania: ciąża i laktacja, nowotwory, choroby autoimmunologiczne, schorzenia serca, zaburzenia krzepliwości czy trwające infekcje bakteryjne oraz wirusowe.
Laser frakcyjny a usuwanie worków pod oczami – Poznań
Laser frakcyjny skierowany w tkankę powoduje jej podgrzanie oraz powstanie kontrolowanego uszkodzenia. To pobudza skórę do naturalnej regeneracji oraz zwiększonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny. W trakcie rekonwalescencji uszkodzona tkanka ulega rewitalizacji, a widoczność worków pod oczami jest mniejsza. Laseroterapia nie może być wykonana u osób ciężarnych, karmiących, cierpiących na choroby autoimmunologiczne, nowotwory, epilepsję, zaburzenia krzepliwości krwi, a także przyjmujące preparaty światłouczulne.
Piśmiennictwo:
Podstawy medycyny estetycznej, Przylipiak A., Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Białystok 2014 dostępne na (https://www.umb.edu.pl/photo/pliki/WF_jednostki/samodzielna-pracownia-medycyny-estetycznej/podrecznik-podstawy_medycyny_estetycznej_ap_ver3.pdf)